Poznaj Polskę

Wycieczka do Wioski Chlebowej

18 maja 2023 r.

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie do szkolnej wycieczki w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.

Zakres tematyczny wyprawy to: Kultura i dziedzictwo narodowe oraz Odkrywanie Skarbów Wsi.

Na wycieczkę w ramach projektu „Poznaj Polskę” uzyskaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 80% kosztów.

18 maja 2023 r. (w czwartek) uczniowie klasy 1a, 2b i jedna uczennica z 2a wybierają się na wycieczkę do Wioski Chlebowej w Janiej Górze (w pobliżu Świekatowa). W programie wycieczki są: warsztaty pieczenia chleba, zabawy ruchowe, gra terenowa, poznanie dawnych sprzętów w gospodarstwie i życia na wsi, poczęstunek (m.in. kiełbaska z pieca chlebowego). Każdy uczestnik własnoręcznie wykona i otrzyma swój własny upieczony chleb.

Życzymy wspaniałych wrażeń!