Dzień Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2024 uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w lekcjach online organizowanych przez  Polskie Centrum Programu Safer Internet oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Lekcje, w których nasi wychowankowie brali udział to: „Sieciaki- poznaj bezpieczny internet”, „Sieciaki- pięć zasad bezpieczeństwa”, „Sieciaki- internet bez przesady”. Zajęcia prowadzone były przez autora sieciakowych przygód pana Łukasza Wojtasika. Spotkania nawiązywały do serwisu edukacyjnego Sieciaki.pl
oraz fabuły książek z serii „Sieciaki”. W ramach zajęć dzieci zapoznały się z drużyną Sieciaków oraz pozytywnymi zastosowaniami internetu. Dowiedziały się  kim są tzw. „Sieciuchy”
i na jakie niebezpieczeństwa w sieci należy uważać.  Poznały  również zasady bezpiecznego korzystania z internetu oraz zagrożenia związane z nadużywaniem ekranów.

Celem zajęć było podniesienie świadomości na temat bezpieczniejszego i lepszego internetu dla nas wszystkich, a przede wszystkim dzieci.  Bądźmy świadomi zagrożeń  i krytycznie analizujmy dostępne informacje. Działajmy razem!